איך לעקוף את החסם של 'אין לי זמן לפייסבוק'


כשיוצא לי לדבר עם עצמאיים ובעלי עסקים קטנים אני נתקל בכמה וכמה הסברים על 'למה אין עמוד עיסקי בפייסבוק'. הסיבה שחוזרת על עצמה הכי הרבה היא ש'אין לנו זמן להתעסק עם זה'.

אז זהו, שיש.

לא שאני מבין גדול בלוח הזמנים שלכם, אבל יש דברים שניתן לעשות בפייסבוק כדי לעקוף את הסיבה הזו. נכון, לא כולם צריכים פייסבוק ויש עסקים שמסתדרים יפה מאוד ומרוויחים יפה מאוד ולא צריכים את התוספת שעמוד עסקי בפייסבוק יכול להעניק או את התדמית שעמוד עיסקי בפייסבוק יכול לספק.

אבל למי שמפחד להתעסק עם זה או שחושב שאין לו זמן, הנה כמה דברים שעליכם לדעת כדי להזיז את עצמכם;

רגע לפני תחילת הטיפים, אני מעביר הרצאה בקיבוץ עין שמר, בתאריך ה-9 בפברואר, במקום שנקרא 'מקום בזמן' ( תמצאו ב-Waze) בשעה 8 בערב על הקמת עמוד עיסקי ומה אפשר לעשות איתו.

1. עמוד עיסקי בפייסבוק לא נושך ולא עולה כסף. אל תפחדו להתחיל. זה לא יהרוס לכם את העסק אם העמוד יראה רע ולא תקדמו אותו. זה לא יהיה טוב כמובן, אבל זה לא יהיה רע (אלא אם אתם חושבים שזה יהיה מצחיק לרשום שהחברה המתחרה טובה יותר מכם).

2. להקים עמוד עיסקי ראשוני לוקח חמש עשרה דקות, אם תכינו את שלושת הדברים האלו מראש:

א. תמונה + תמונת פרופיל

ב. תאור קצר השרות/מוצר/עסק

ג. תאור ארוך לשרות/מוצר/עסק

כל שאר המידע כבר קיים לכם בראש (מספר טלפון או כתובת למשל)ץ פייסבוק מאוד מקלה על תהליך ההקמה והתהליך יחסית קל להבנה וביצוע.

3. ראיתם את סעיף ב1 ואמרתם 'זהו. אין לי אז אני מוותר'. אל תוותרו. אתם לא צריכים צלם מקצועי להתחלה ולא לשבור את הראש עם רכישת תמונות. כנסו למאגר תמונות שנקרא פיקסאביי ותבחרו תמונה מקצועית בחינם. תחשבו בראש איזו הרגשה אתם רוצים להעביר וחפשו תמונה כזו באתר, או שיש לכם תמונה של המוצר שלכם או תמונה שלכם בזמן פעילות (יוגה או טיפול למשל) זה גם מעולה.

4. מזכיר לכם לא לפחד להזיז את התחת בהקמת עמוד עיסקי. 15 דקות!!

5. אחרי שתקימו עמוד עיסקי. תגידו 'וואוו' ותסגרו. תשכחו מזה. בימים הקרובים יתרחשו אחד משני דברים:

א. לא תזכרו שיש לכם או שתרגישו אליו כמו שהרגשתם בלעדיו.

ב. פתאום ידקדק לכם לעשות איתו משהו.

אם אתם בסעיף הראשון, אתם יכולים לעצור כאן. אם אין לכם את החשק, אז עדיף שכבר לא יהיה. רק תוודאו שמספרי הטלפון, כתובת האתר והפרטים החשובים האחרים מופיעים כמו שצריך וזהו. גוגל יעשה את השאר.

אם אתם בסעיף השני, אז גם כאן יש לכם שתי אופציות:

א. תפשפשו בבלוג שלי ותקראו טיפים והמלצות על מה שאפשר לעשות עם עמוד עיסקי גם בלי לשלם לפייסבוק.

ב. להתקשר אליי כדי שתעברו הדרכה אישית ומסודרת למשך שעתיים ואז לא תדעו פחד!

אבל רק שתדעו - ניתן לתזמן חודשיים קדימה פעילות. לא צריך להתעסק עם פייסבוק כל יום. לא צריך לבזבז זמן. יום אחד בחודש לתזמון מה שתרצו, כמה פעמים להיכנס ולצפות, לענות לשאלות אם יש ולהגיב אם צריך.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square