טיפ לעצמאיים ועסקים קטנים! חובה לקרוא לפני ששמים כסף בפייסבוק


פייסבוק רוצה את הכסף שלנו. למען ההגינות התוצאות של הפרסום בפייסבוק (אם הוא נעשה נכון) טובות. אבל בכל זאת, הם רוצים את הכסף שלנו ולכן יעשו את כל תהליך הפרסום קל ומהיר כדי שכל אחד יוכל לפרסם.

האנשים של צוקרברג יציעו לכם כמעיט בכל מקום לקדם כל פוסט שאתם מעלים לעמוד העסקי שלכם. הם יציעו לכם לפרסם במהירות, בכמה לחיצות עכבר וללא מאמצים. זו באמת אופציה מהירה, אבל איך אומרים בחברה פיננסית כלשהי: זה טוב, אבל זה לא מצוין.

יש כמה אופציות שמאפשרות להגיע לקהל היעד הנכון יותר בלי "לבזבז" כסף על חשיפה מיותרת לקהל לא מתאים.

אם למשל אני מייצר מוצרי קדושה לבר מצוות, אז סטטיסטית (שלא תגידו שיש כאן גזענות), אין לי צורך להציג את המודעה שלי למוסלמים ונוצרים. ולכן כדאי לקבוע מי הקהל שיחשף.

את האופציות לדיוק הקהל פייסבוק כרגע לא נותנת למי שמבצע פרסום מהיר דרך הכפתור לקידום שמתחת לפוסט. האופציות האלו "מופיעות" למי שמבצע את תהליך הפרסום דרך "מנהל המודעות" (Ads manager). ולכן כשמבצעים את הפרסום הקל והמהיר, צריכים לקחת בחשבון שחלק מהכסף ילך לאיבוד ומצד שני לא תגיעו לקהל הנכון עבורכם.

רק שתדעו שדרך מנהל המודעות תוכלו לבנות קהל מותאם על פי המוצרים, השירותים או המטרות השונות שלכם. תוכלו ליצור קהל בלבד, כלומר לא כחלק ממסע פרסום, ואז לשמור את הקהל הזה ב"ספריית קהלים". כשתצטרכו אותם - תבחרו אותם בתהליך הפרסום מתוך הספרייה. כך תהיו בטוחים שכל שקל שהכנסתם הולך לאדם שיכול להפוך ללקוח שלכם ולא שקל שנזרק.

התהליך דרך מנהל המודעות לא כזה מפחיד ומי שחושש ממנו, אין לו מה לדאוג. זה נכון שיש אופציות בתהליך הזה שיכולות לבלבל ולגרום לכם לוותר, אבל אל חשש! אם אתם רוצים לנסות לבד, אז לפעם הראשונה קחו לעצמכם שעה או שעתיים ותעברו על התהליך. או שאתם יכולים לפנות למישהו שיכול לעזור לכם (אני? כן!).

טיפ מעשי

את הפעולה הזו לא ניתן לבצע כשמפרסמים ישירות מהפוסט עצמו (Boost) אלא רק מעבודה דרך מנהל המודעות. כשבוחרים על המפה מקום שבו רוצים לחשוף את המודעה שלנו (עיגול כחול), ניתן גם לייצר עיגול שבו לא יופיעו המודעות שלנו (עיגול אדום).

מסמנים על המפה את המקום שלא מעונינים שיראו את המודעות שלנו, קובעים את הגודל שלו, ואז זזים עם העכבר למשולש הקטן בסוף השורה, ובוחרים להוציא את העיגול הזה מהקהל.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square