מחקר: יש פחות זמן לתפוס לקוח בע... אה, סנאי!


לעומת מה שחשבתם, לדג זהב יש טווח קשב ארוך יותר.

במחקר שארגנה מיקרוסופט בקנדה, חוקרים תשאלו 2000 אנשים ומדדו פעילות מוחית של 112 אנשים נוספים כדי לבדוק את כושר הריכוז (או טווח הקשב) של בני האדם תחת השפעת הסמארטפונים ואמצעי המדיה הדיגיטליים הנוספים כיום לעומת המצב בשנת 2000.

בשנת 2000 טווח הקשב של בני האדם היה 12 שניות. כלומר למפרסמים, מספרי סיפורים או סתם לאנשים ברחוב היו 12 שניות כדי לעניין אתכם. אם לא הצליחו למשוך את תשומת הלב שלכם בזמן של 12 שניות, הם הפסידו לקוח\מאזין.

כיום, בשנת 2016, לאחר המהפכה הסמארטפונית, המחקר מצא שטווח הקשב ירד משמעותית ל-8 שניות.

כלומר יש לנו 8 שניות 'לתפוס ברשת' לקוח פוטנציאלי עם הסיפור שאנחנו רוצים לספר לו. אפרופו 'לתפוס ברשת', על מי מחקרים, לדג זהב יש טווח קשב של 9 שניות. רק שתדעו.

המחקר גילה בנוסף שיכולות העבודה במקביל של בני האדם (Multitasking) השתפרו. הנה כמה ציטוטים מעניינים מהמסקנות:

'נבדקים קנדים בעלי חיים דיגיטליים ומרובי מסכים מתקשים להתפקס בסביבות בהן נדרש ריכוז לאורך זמן.'

'למרות הירידה בטווח הקשב הכללי, משתמשי דיגיטל כבדים יכולים להגדיל את טווח הקשב לזמנים קצובים.'

המחקר הזה בוצע בעקבות מחקר אחר שמרכז הלאומי לביוטכנולוגיה בארה"ב שגילה שמעל 79% מהנבדקים 'Dual Screen' או בניסיון לתרגם את זה לעברית 'מקבילי מסך', כלומר משתמשים בסלולארי תוך כדי צפייה בטלוויזיה.

חוקרים מאמינים שהסיבה היא הרצון הבסיסי של בני האדם במידע. היצר למידע גדל בעקבות האפשרויות המרובות לקבל מידע. מדובר במצב של תרנגול וביצה. האם היצר למידע גרם לאופציות מרובות לקבל אותו, או שמא האופציות המרובות לקבל מידע גרמו לנו לרצות עוד מידע?

מחקר אחר שבדק טווח קשב אצל מילניאלז (הדור שנולד בין 1982 – 1994, בערך כמובן) אמר שלא מדובר בקיצור טווח קשב, אלא בשיפור תהליך החשיבה וגם בזה המחקר של מיקרוסופט נגע ובמסקנות אכן נכתב ש'הנחקרים טובים ויעלים יותר בזיהוי מה שמעניין אותם ולא צריכים כל כך הרבה מאמץ וזמן לתהליך השמירה לזיכרון שלהם'.

המסקנות שאתם צריכים לעזוב איתן הן שהתוכן חשוב, אבל כדי שהתוכן יהיה נגיש, צריכים להתמקד בכותרת, בתמונה/סרטון, מעניין ובפיסקה הראשונה. אז שימו לב לזה. להזכירכם – 8 שניות.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square